Karrier: Munkavédelmi mérnök

Munkavédelmi mérnök

Főbb feladataid

Vállalatunk növekedése miatt szükségessé vált jelenlegi szakemberünk mellett további, saját állományú, teljes munkaidős munkavédelmi szakember alkalmazása, aki a munka-, tűz- és környezetvédelmi szaktevékenységekben lát el feladatokat a kecskeméti telephely teljes üzem területén a hatályos jogszabályoknak és MEBIR előírásoknak megfelelően.

• Munkaterületeken alkalmazott gépek, berendezések rendszeres ellenőrzése munka-, tűz- és környezetvédelmi szempontból.
• Meghatározza a vállalati tevékenységhez szükséges munkavédelmi felszereléseket, valamint részt vesz a monitorozásban, hogy a vállalatnál maradéktalanul betartják-e a munkavédelmi előírásokat.
• Munka-, tűz- és környezetvédelmi dolgozói tájékoztatók, oktatások megtartása, képzések szervezése a munkavállalóink számára
• Helyszíni bejárások, felmérések megtartása,
• Tűzriadó gyakorlatok megtartása, felügyelete és ezek dokumentálása,
• Tűzoltó készülékek és tűzoltó vízforrások ellenőrzése
• Munka- és tűzvédelmi szabályzat, egyéb törvény szerint szükséges dokumentumok, előírások ellenőrzése, frissítése
• Aktív szerepet vállal a munkavédelmi és tevékenységi kockázat elemzés elvégzésében
• Kivizsgálja a munkahelyi baleseteket.
• Targonca és veszélyes gépek felülvizsgálata flottakezelése, adminisztráció.
• A vállalatnál működő területek munkavédelmi irányultságú minőségirányítási folyamatainak karbantartása és fejlesztése
• Munkavédelmi tárgyú események, balesetek, kvázi balesetek kivizsgálása hatósági kapcsolattartás ,
• A folyamathoz kapcsolódó rendszeres KPI-ok követése, rendszeres riportok készítése megelőzőilletve javító akciók kidolgozása, bevezetése

Mit kínálunk?

• Stabil vállalati háttér
• Változatos, innovatív projektekben való részvétel
• Fiatal, dinamikus, nemzetközi csapat
• Szakmai fejlődési lehetőség
• Komplex juttatási csomag (cafeteria, bónusz, 13. havi juttatás)
• Igényes munkakörnyezet,

Mit várunk?

• Felsőfokú munkavédelmi szakképesítés
• Minimum 3 év szakirányú tapasztalat ipari területen
• Kommunikációképes angol vagy német nyelvtudás
• Hatályos jogszabályok naprakész ismerete
• Jó problémamegoldó képesség
• Analitikus gondolkodásmód
• Jó kommunikációs képesség
• Terhelhetőség

• Kommunikációs német nyelvtudás