Karrier: Termékfejlesztő mérnök (AM)

Termékfejlesztő mérnök (AM)

Főbb feladataid

• Feladata az utópiaci (AM – After Market) terméktervezési folyamatokkal kapcsolatos feladatok ellátása a AM fejlesztési csoportvezető beosztottjaként.
• Termékfejlesztéshez szükséges adatok beszerzése.
• Fejlesztési szabályok, útmutatók teljeskörű ismeret, betartása és követése.
• Termék koncepció és végtermék tervezése SolidEdge szoftverrel a direktívák, belső standardok és egyszerű gyárthatóság figyelembevételével.
• Fejlesztett konstrukió műszaki dokumentálása és műszaki dokumentáció (rajzok, munka utasítások) készítése és készítetése a mintadarabok és végtermék gyártásához a meghatározott standardok alapján.
• Mintaszerelés végre hajtása, dokumentálása, és menedzselése. A szükséges mintaautó beszerzése.
• Gyárthatóság és termék engedélyeztetése
• Fejlesztett termék tesztelésének biztosítása és nyomon követése, szükséges módosítások elvégzése a konstrukción.
• Prototípusok és készülékek megfelelőségének felügyelete.
• Termékfejlesztési projekt lépéseinek koordinálása, végig követése az érintett osztályokkal megfelelő kapcsolattartás.
• Meghatározott határidők betartása, esetleges eltérés esetén a vezető tájékozatatása.
• Műszaki reklamációk elbírálása, dokumentálása, megelőzése.
• Felelős a fejlesztett termék minőségéért a teljes életciklus során.

Mit kínálunk?

• stabil vállalati háttér
• változatos, innovatív projektekben való részvétel
• fiatal, dinamikus, nemzetközi csapat
• szakmai fejlődési lehetőség
• komplex juttatási csomag (cafeteria, bónusz, 13. havi juttatás)
• igényes munkakörnyezet

Mit várunk?

• felsőfokú végzettség (gépész-, vagy járműmérnök)
• min. 3 év releváns tapasztalat
• B kategóriás jogosítvány
• angol alapfokú nyelvtudás
• rendszerszemlélet, konstruktivitás, analitikus, lean gondolkodásmód
• csapatban, de önállóan is hatékony, precíz munkavégzés
• CAD szoftverismeret (Solid Edge)
• anyagismeret

• mechanikus rendszerek, acélszerkezetek, ill. fröccsöntött műanyag alkatrészek tervezése és gyártása
• SAP, vagy egyéb vállalatirányítási rendszer, PLM, PDM, WSM rendszerek
• D/P-FMEA (VDA / AIAG), kockázatelemzés
• termékbiztonság és termékfelelősség
• gyökérok analízis módszerek, 5S, 8D, 5-Why, Ishikawa, poka-yoke
• autóipari és gépészeti szabványok (IATF 16949)